پنجشنبه 31 مرداد 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

به عهد خود با مردم وفادار ماندیم

رئیس دولت دهم تصریح کرد: به ملت عزیز اعلام می‌کنم که هیچ سندی را که علیه منافع ملت باشد امضا نکردم.
محمود احمدی‌نژاد جمعه شب گذشته در آخرین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود و در پایان دولت با اشاره به قول‌هایی که در سال 84 و 88 به مردم داده است گفت: من قول‌هایی را به مردم دادم از جمله آنکه همه وجودم را وقف خدمت کنم و تمام تلاشم در راستای حفاظت از منافع ملت، عزت ملت، تمامیت کشور باشد و سرگرم مسائل شخصی و گروهی نخواهم شد.
وی افزود: ما قول دادیم مردمی باشیم و قریب به اتفاق همکاران همین طور بودند من در اینجا به ملت عزیز اعلام می‌کنم که هیچ سندی را که علیه منافع ملت باشد، امضاء نکردم و هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید من سندی را امضا کردم که علیه ملت و تمامیت ملت بود.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه فشار بر روی دولت بسیار زیاد بود تاکید کرد: سکوت دولت آگاهانه و متعهدانه بود زیرا با توجه به شرایط کشور پرداختن به منازعات کار صحیحی نبود و با توجه به اینکه دولت شرایط منطقه، فشارهای موجود و بین‌المللی را مشاهده می‌کند بر این عقیده است که باید همه دست به دست هم دهند.
وی با بیان اینکه من همواره در خدمت کشور خواهم بود، تصریح کرد: هر زمان مردم صلاح بدانند در هر کار و جایی در خدمت ملت خواهم بود اما یکی از کارهای اصلی‌ام بعد از دوران ریاست‌جمهوری همان دانشگاه (ایرانیان) است.
رئیس‌جمهور سابق اضافه کرد: من یک عضو کوچک خانواده دانشگاه هستم، از آنجا به پاستور آمدم و بالاخره باید به کار اصلی خود بازگردم؛ البته من از مدت‌ها قبل به کنار رفتن و کار پس از آن اندیشیدم البته رایزنی‌ها و گمانه‌زنی‌های زیادی هم دراین‌باره مطرح شد اما من در نهایت به دنبال جایی بودم که بتوانم بیشترین خدمت را به کشور بکنم.
وی در پاسخ به سوالی درباره شیرین‌ترین روز دوران ریاست‌جمهوری خود گفت: هر روز که می‌بینیم مردم خوشحالند برای ما بسیار شیرین است، از جمله روز هسته‌ای شدن و این در تاریخ ماند.
احمدی‌نژاد در پاسخ به این سوال که تلخ‌ترین تصمیمی که شما گرفتید و برخلاف میل‌تان بود چه بوده است گفت: البته من تصمیمی نگرفتم ولی به حساب من گذاشتند. در حالی که من تصمیم‌گیر نبودم. آنجا که سود بانکی را بالا بردند برای من بسیار تلخ بود ولی با استفاده از قانونی که نوشتند اختیارات رئیس‌جمهور را گرفتند.
وی در پاسخ به این سوال که از کدام یک از همکاران خود بیشتر راضی هستید، گفت: من تقریبا از همه راضی هستم ولی خب نسبت علاقه واقعا متفاوت است. البته من علاقه شخصی به این معنا ندارم. به خاطر ویژگی‌ها و دلسوزی‌ها و تلاش‌هایی که می‌کنند این علاقه متفاوت است. من شیفته تمام همکاران خود هستم اما نمی‌توانم انکار کنم که به برخی بیشتر علاقه دارم.
احمدی‌نژاد در پایان خاطر نشان کرد: ما از رهبری معظم انقلاب تشکر می‌کنیم به خاطر حمایت‌هایی که داشتند و دائم ما استفاده کردیم. همچنین ما از اقوام گوناگون تشکر می‌کنیم. از آذری‌ها، از کردها، از لک‌ها، از عرب‌های عزیز، از قشقایی‌ها، از خراسانی‌ها، از گیلک‌ها، اصفهانی‌ها و از مذاهب گوناگون از زرتشتیان، مسیحی‌ها، یهودی‌ها، آشوری‌ها تشکر می‌کنیم و در سخت‌ترین شرایط به ما فشار نیاوردند و کمک کردند از شرایط سخت عبور کنیم.
به گزارش فارس، احمدی‌نژاد با بیان اینکه به عهدی که از روز نخست ریاست‌جمهوری با مردم بسته بودیم وفادار ماندیم گفت: هیچ‌گاه تحت تاثیر فشارهایی که بر دولت آوردند منحرف نشدیم.

منبع: کیهان


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج