چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

بشارت و انذار

در احادیث آمده است که در آخر هر روز  از روزهای ماه مبارک رمضان در وقت افطار، حق تعالی هزار هزار نفر را از آتش جهنم آزاد می کند،و چون شب جمعه و روز جمعه می شود، در هر ساعتی هزار هزار نفر را از آتش جهنم، رها می سازد که هر یک مستحق عذاب الهی باشند، و در شب و روز آخر ماه رمضان، به تعداد آنچه در تمام ماه آزاد کرده است، آزاد می کند. و از امام  صادق علیه السلام روایت شده است که:

«هرکس در ماه رمضان آمرزیده نشود، آمرزیده نگردد تا ماه رمضان سال آینده ،مگر آنکه در روز عرفه در عرفات حاضر شود»

پس ای عزیز:

مبادا که ماه رمضان به پایان رسد و گناهان تو همچنان باقی مانده باشد، و در هنگامی که روزه داران مزدهای خود را بگیرند، تو از جمله محرومان و زیانکاران باشی، پس تقرب بجوی به سوی خداوند تبارک و تعالی، با تلاوت کردن قرآن مجید در شبها و روزهای این ماه ، که ماه رمضان، ماه بهار قرآن است، و بر پا داشتن نماز و به جا آوردن آن در اوقات فضیلت، و تلاش فراوان در عبادت ،و توبه و کثرت استغفار و دعا،که دعا به هنکام نماز مورد اجابت حق تعالی قرار می گیرد.

و بدان که پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم) فرموده اند:

« چه بسیار کمند روزه داران، و چه بسیارند گرسنگی کشنده گان»

و به فرمایش امام صادق علیه السلام :

روزه تنها دست کشیدن از طعام و آشامیدنی نیست. بلکه برای آن شرطی است که تنها با رعایت آن ، روزه محقق می گردد و آن نگاهبانی معنوی ودرونی است. (F)

کلمات کلیدی:, ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج