چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

بزرگترین اصلاحات ساختاری در دولت دهم انجام شد

رئیس‌جمهور تاکید کرد: بزرگترین اصلاحات ساختاری همچون اصل 44، مالیات بر ارزش افزوده، خصوصی‌سازی و هدفمندی یارانه‌ها در این دولت انجام شده است.
محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم با اشاره به اینکه این دولت قانون‌مدارترین دولت تاریخ است گفت: دولت مر قوانین را اجرا می‌کند ما قوانین را نه تنها محترم بلکه تا حدی مقدس می‌دانیم و به همین خاطر اصرار داریم قانون باید درست نوشته شود و قانون اساسی باید رعایت شود اینهایی که متهم می‌کنند می‌خواهند بپوشانند و کارهای خود را انجام دهند.
رئیس‌جمهور با این قانون بالا آمده و اگر بخواهد آن را زیر پا بگذارد خود را زیر پا گذاشته است.
وی با اشاره به اینکه دولت 37 تا 38 میلیون نامه را جواب داده است،‌گفت: نه تنها دولت از کارهای زیربنایی باز نمانده است بلکه در هر بخشی چند برابر مدت مشابه کار شده است. بزرگترین اصلاحات ساختاری همچون اصل 44، مالیات بر ارزش افزوده، خصوصی‌سازی، هدفمندی، کارهای زیربنایی و عمرانی در این دولت انجام شده است.
رئیس‌جمهور ادامه داد: در بحث اجرای اصل 44 که قانون بسیار وسیعی نیز هست 14 نهاد و دو واحد جدید تاسیس شده است. طی 15 سال پیش از این دولت نزدیک به دو هزار و 700 میلیارد تومان، میزان واگذاری بوده است اما این میزان واگذاری در دولت جدید به 116 میلیارد تومان رسیده و همه آن شفاف است. آن چیزی که در قالب سهام عدالت، بورس و تهاتر برای پروژه‌های عمرانی واگذار شده و همه معلوم است.
احمدی‌‌نژاد هدفمندی یارانه‌ها را توزیع ثروت در کشور برشمرد و اظهار داشت: یارانه مسکن و مسکن مهر باعث شد چند میلیون مسکن به لایه‌های پائین بیاید. بنگاه‌های کوچک نیز مربوط به طبقات پائین بوده است یعنی ما چند بار ثروت را توزیع کرده‌ایم و حقوق بازنشستگان، کارکنان رده پائین همه افزایش داشته است.
وی با اشاره به تسلط ایران بر دانش لیزر و ساخت رادیو دارو در کشور به امکان صادر کردن آن پرداخته و افزود: ما بسیاری از داروهای نوترکیب را نیز خودمان تولید می‌کنیم و زمانی که ما آن را تحویل گرفتیم رقم آن تنها 2 عدد بود اما امروز این میزان به 30 رسیده است.
احمدی‌نژاد با اشاره به طراحی کارت سوخت در دولت نهم ادامه داد: این کارت طراحی و به مردم واگذار شد و سهمیه‌ها نیز هر ماه واریز می‌شود و نتایج آن شگفت‌انگیز است ما سال 85 با یک‌سوم خودرو 76 میلیون لیتر بنزین و حدود 4 میلیون متر مکعب گاز در روز مصرف می‌کردیم اما الان بعد از گذشت 7 سال و سه برابر شدن خودرو، ما 63 میلیون لیتر بنزین و 18 میلیون لیتر گاز مصرف می‌کنیم که این اتفاق بزرگی است و اگر دولت هیچ کاری نمی‌کرد و همین کار را برای ملت انجام می‌داد کار بزرگی بود.
به گزارش فارس، رئیس‌جمهور افزود: این برای اولین بار است که کشوری که خود خاموشی داشته است امروز به صادرکننده برق تبدیل شده است و سال گذشته وزارت نیرو نزدیک به 2 میلیارد دلار برق صادر کرده است.
وی تصریح کرد: دولت نهم و دهم اولین دولتی است که نه به خاطر کارهای انجام نداده بلکه به خاطر کارهای انجام داده مثبت مورد هجوم قرار گرفت و این در تاریخ و نه در بعد از انقلاب جزو اولین‌هاست.
همچنین احمدی‌نژاد در پایان در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر تشکیل حزب بعد از دوران ریاست جمهوری اظهار داشت: من اصلا اهل حزب و گروه نیستم و قبلا هم تجربه کرده‌ام اما باورهایی در من به وجود آمده که از آن کانال نمی‌شود اهداف و آرمان‌های الهی را دنبال کرد.
گفتنی است، بخش‌هایی کوتاه از گفت‌وگوی تلویزیونی احمدی‌نژاد در یکشنبه‌شب گذشته، روز دوشنبه در روزنامه به چاپ رسید که اکنون بخش‌‌های دیگری که در بالا آمده تقدیم خوانندگان شد.

منبع: کیهان


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج