دوشنبه 1 مهر 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

او خواهد آمد

یوم المستضعفین

همه گویند به تعجیل ظهورش صلوات، کاش این هفته بگویند به یُمن قدومش صلوات

هر سال من هم مانند شما برای رسیدن  نیمه شعبان لحظه شماری میکنم.

می گفتند که محمد(ص) ابتر است، یعنی مقطوع النسل خواهد بود.

بخاطر همین توهین پیامبر اسلام(ص) غمگین و ناراحت بود.

سوره کوثر نازل شد و به پیامبر(ص)مژده داد که به تو کوثر(فاطمه زهرا س) عطا شد و  دشمن تو خودش ابتر است.

با ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرای اطهر(س) حَسَنین علیهم السلام بدنیا آمدند.

حضرت سجاد(ع)فرزند امام حسین(ع) با فرزند خردسالش حضرت باقرالعلوم(ع) در صحنه کربلا حاضر و ناظر واقعه  عظیم و درد ناک کربلا بودند.

ششمین امام و هشتمین معصوم پاک حضرت صادق(ع) آل محمد(ص) بدنیا آمد. با توجه به شرایط علمی که امام باقر(ع) پدید آورده بود امام صادق(ع) در طول عمر با برکت خود شاگردان کثیری تربیت کرد و به فکر و ذهن و معلومات اندک من، او شاید تنها معصومی بود تا آن زمان توانست آمدن منجی را بیشتر اطلاع رسانی کند چرا که او بیش از  4 هزار شاگرد تربیت کرد.(پیامبر و ائمه معصومین هم آمدن مهدی را مژده داده بودند)

برای اینکه تاریخ ثابت کند که ائمه ما  مظلوم ترین انسانها بودند؛ امام موسی کاظم (ع) 14 سال در زندان مخوف هارون الرشید لعنت الله علیه زندانی بود.

مأمون ملعون از ترس تشکیل حکومت علوی، امام رضا(ع) را با چشمانی اشکبار از مدینه به طوس فرا خواند و بعد او را شهید کرد. از  سفارشات معروف امام رضا(ع) را میتوان به حدیث سلسلةالذهب در نیشابور نام برد. آنجا که به جمعیت کثیری که باستقبال امام(ع) آمده بودند به پیشنهاد آنان این حدیث را فرمود: کلمة لا اله الا الله حصنی  فمن دخل حصنی امن من عذابی/ و نیز فرمود : ولایة علی ابن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی و در ادامه فرمود : به شرط ها و شروطها و انا من شروطها.(ایمان و اعتقاد به ولایت امام علی (ع) و ائمه بعد از آن انسان را از آتش دوزخ نگه میدارد)

حضرت امام محمد تقی(ع)جوادالائمه جوانترین امامی بود که بمانند امام حسن مجتبی(ع) توسط همسرش به زهر جفا شهید شد و تنها امامی بعد از جدش امام حسین(ع) بود که سه روز جسد مطهرش زیر آفتاب سوزان قرار گرفت.

امام هادی النقی(ع) هم مانند پدر و اجداش در حالی که در پادگان نظامی در حصر بود مظلومانه به شهادت رسید.

وقتی امامت و ولایت به سیزهمین معصوم و یازدهمین امام یعنی  امام حسن عسکری(ع) رسید. او بهمراه پدرش امام دهم در پادگان نظامی که عسکر نام داشت و به امامین عسکریین معروف شدند زندگی میکرد.

محبان و شیعیان در زمان امامین عسکریین در شرایط بسیار بدی قرار داشتند و بقول امروزی ها جرأت نفس کشیدن و اظهار وجود شیعه بودن نمیتوانستند بکنند و بخاطر همین شرایط سخت و دشوار خیلی از علویان و شیعیان به طرز فجیعی به شهادت رسیدند.

چون از گذشته های دور یعنی از زمان حضرت محمد(ص) ظهور منجی در آخرالزمان مطرح و نام ها و عددشان مشخص بود. حکام جور زمان امامین عسکریین و بخصوص زمان حضرت عسکری(ع)میدانستند که بعد از امام یازدهم کسی که جانشین وی است بنا به قول و اعتقاد شیعه او منجی خواهد بود، لذا دشمنان اهلبیت در فکر این بودند که فرزندی از عسکری(ع) بدنیا نیاید و یا اگر بدنیا آمد کشته شود.

در مختصر عرایضی که تقدیم شد بدلیل عدم پذیرش و عدم درک اهمیت حضور حضرات معصومین علیهم السلام توسط مردمان عصرشان  ظرف 250 سال 13 معصوم پاک به ضرب و شمشیر دغا و زهر جفا  به شهادت رسیدند.

حال این سئوال پیش می آید که هدف از ظهور اسلام چه بوده حضرت محمد(ص) ادعا کرده  به وی وحی شده؟و بخاطر آن این همه سختی و مشقت به خود و خاندانش داده و فرزندان و فرزند زاده گانش یکی پس از دیگری به طرز  فجیعی برای آن هدف  باید کشته شوند؟

عدم فهم و درک و قدر نشناسی مردم  نسبت به امام و حجت خدا در طول بیش از  250سال باعث شد که پروردگار متعال تولد حضرت مهدی(عج) را از همه مخفی نگه دارد.

با اینکه هیچ گونه آثار وضع حمل از حضرت نرگس مشخص نبود و دشمنان خوشحال و خندان از ابتر بودن حضرت عسکری(ع)و شیعیان نگران از عدم وجود امام و پیشوا بعد از امام یازدهم! در چنین شرایطی خدا به وعده خود عمل کرد و گفتار صدق نبی مرسل(ص) و ائمه هدی علیهم السلام محقق شد و سر انجام در سحرگاه نیمه شعبان سال 255 هجری قمری منجی عالم بشریت اَمان زمین، اِمام زمان،خلف صالح انبیاء و اولیاء حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف دنیا را به نور وجود ذیجودش منور ساخت.

بدلیل عدم آمادگی جامعه و عدم شرایط حضور ظاهری امام آخرالزمان وجود شریفش پس از 74 سال غیبت صغری و ارتباط ظاهری با نواب اربعه که شرح آن در این مجال نمیگنجد ، عزیز زهرا(س)، منتقم خون ثارالله، مهدی آل الله 1180 سال است که مردم از درک حضور ظاهری اش بی بهره اند. نه اینکه حاضر و ناظر و هادی نباشد بلکه ظاهر نیست و زمین و آسمان بخاطر وجودش بر پاست و روزی خوران بواسطه فیض وجودش روزی خورده و می خورند. و او از احوال  مردمان با خبر است، او با آمدنش زمین را پر از عدل و داد میکند همچنانکه پر از ظلم  جور شده باشد.

پیامبر اسلام(ص) در حدیثی فرمود:

اگر از عمر دنیا یک روز باقیمانده باشد خداوند متعال چنان آنروز را طولانی گرداند تا فرزندم مهدی(ع)که نام او نام من و کَنیه او کَنیه من است  ظهور کند.

در زمان حکومت  امام مهدی(عج) امنیت و آرامش در جهان حکمفرما خواهد شد و تمامی اهداف پیامبر اعظم اسلام(ص)و ائمه هدی علیهم السلام که برای آن زحمات طاقت فرسایی کشیده اند محقق خواهد گشت. و وعده خداست که فرمود: سر انجام مستضعفین وارثان زمین خواهند شد و بخاطر همین است که روز میلادش روز مستضعفین نامیده شد. لازم بذکر است که اعتقاد به وجود منجی آخرالزمان مختص مسلمانان و شیعیان نیست بلکه تمامی ادیان الهی به مصلح کل و منجی آخرالزمان اعتقاد دارند و در نام و مشخصات او اختلاف نظر دارند.

روز نیمه شعبان هر سال تمامی  مستضعفان، مسلمانان، بخصوص شیعیان  جهان و بویژه ایرانیان  دوستار اهلبیت علیهم السلام با شادی و خوشحالی مضاعف، با چراغانی خیابانها و کوچه ها و  درب مغازه ها و  معابر و مساجد و تکایا وبقاء متبرکه و با  نصب پرچم و سایر لوازمات تزئینی شادی بخش و با برگزاری جشن و سرور افتخار دارند که از محبان اهلبیت علیهم السلام و از منتظران قائم آل محمد(ص) هستند. (F)

اللهم عجل لولیک الفرج

منبع: دانش و بصیرت


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج