چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

اظهارات ترکان توهین به قانون و مجلس است

نماینده مردم مشهد مخالفت نمایندگان با وزرای پیشنهادی را حق قانونی آنان دانست و در واکنش به اظهارات ترکان که گفته است در صورت عدم رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی، مردم دور بعد به نمایندگان رأی نخواهند داد گفت: اظهارات ترکان توهین به مجلس و قانون بوده و لازم است رئیس جمهور موضع‌گیری کند.

به گزارش فارس، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی حجت‌الاسلام روحانی در جمع خبرنگاران به یادداشت ترکان با عنوان «مردم ببینند» که در یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب منتشر شده گفت: در این یادداشت نویسنده مدعی شده است اگر نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی آقای روحانی رأی ندهند مردم دور بعد به آنها رأی نخواهند داد.
وی با بیان اینکه اظهارات کردان هتک حرمت قانون و دور زدن آن است تصریح کرد: رئیس جمهور و نمایندگان مجلس، همه منتخبان مجلس هستند چراکه مردم در سال 91 نمایندگان مجلس و در سال 92 رئیس جمهور را انتخاب کردند.
نماینده مردم مشهد با اشاره به شأن نظارتی مجلس گفت: مجلس وظیفه نظارت دارد و در برخی رأی اعتماد به قانون نیز قانون این اجازه را به مجلس داده است که با وزرای پیشنهادی موافقت یا مخالفت کند.
کریمی قدوسی با بیان اینکه اگر نمایندگان دغدغه‌های انقلابی و خلأهای موجود در کابینه را نگویند در فردا و قیامت باید پاسخگو باشند گفت: در اظهارات مشاوره آقای روحانی غیر قابل انتظار بود و انتظار می‌رود آقای روحانی در واکنش به اظهارات آقای ترکان موضع‌گیری کند.
نماینده مردم مشهد گفت: نمایندگان مجلس از اظهارات آقای ترکان ناراحت هستند و لازم است که آقای روحانی نسبت به این اظهارات واکنش نشان بدهد.
منبع: رجانیوز
کلمات کلیدی:,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج