پنجشنبه 31 مرداد 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

استمرار خط و تفکر انقلاب اسلامی مدیون شخص حضرت آقاست

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: در طول تاریخ و خصوصاً دوران عمر خودمان دو موضوع حرکت ها و شخصیت ها منشأ همه تحولات بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا  پایگاه اطلاع رسانی سعیر ،سردار سرلشکر قاسم سلیمانی که در جمع کارکنان سپاه ثارالله(ع) کرمان گفت : در طول تاریخ و خصوصاً دوران عمر خودمان دو موضوع منشأ همه تحولات بود، که البته تحولات منفی نیز متأثر از همین دو موضوع بوده که آن دو حرکتها و شخصیتها می باشد.

وی از حرکتها به عنوان یک خط فکری یاد کرد و گفت: این خط فکری مانند چشمه می مانند که سرچشمه رودخانه و سرچشمه آبادانی می شود و اسلام هم یک حرکت فکری است و نبی معظم اسلام یک شخصیت عظیم در رأس این حرکت الهی است.

سردار سلیمانی ادامه داد: هم شخصیت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم اثرگذار است، هم حرکت اسلام و این دو مکمل هم هستند.

فرمانده نیروی قدس سپاه در خصوص نقش رزمندگان استان کرمان در قالب لشکر 41 ثارالله(ع) در دوران دفاع مقدس نیز خاطر نشان کرد: سند افتخار دائمی ما و آن چیزی که در کارنامه ما اگر توانسته باشیم ثبت کنیم همین تاریخ دوران ارزشمند و به یادگارماندنی لشکر 41 ثارالله(ع) است، خصوصاً در دوران دوران دفاع مقدس.

فرمانده لشکر 41 ثارالله(ع) در دورا دفاع مقدس افزود: نام و یاد این لشکر در قلب ما حک شده است و همه مکانهای این لشکر، همه تصاویر شهدا و زنده های این لشکر یادهای ماندگاری در قلب های ما هستند.

وی با پیوند بحث حرکت ها و اشخاص به دوران دفاع مقدس اضافه کرد: هیچ حرکت فکری، فرهنگی یا سیاسی که برگرفته از یک فکر است بدون یک شخصیت و یا شخصیت های تأثیرگذار به نتیجه نمی رسد.

سرلشکر سلیماین ادامه داد: انقلاب ما یک حرکت بود، یک حرکت جامع فرهنگی و سیاسی، اما آن جایگاهی و آن شخصیتی که به این حرکت معنا داد، مفهوم داد و آن را به ظهور رساند و تثبیت کرد امام خمینی رحمت الله علیه بود.

وی افزود: امروز هم دلیل استمرار آن حرکت وجود شخصیتی مثل مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است.

این یادگار دوران دفاع مقدس در ادامه گفت: دفاع مقدس ما یک حرکت بود، شخصیت های شهید دوران دفاع مقدس ما، آن شخصیت های تأثیرگذاری بودند که توانستند یک فکر دینی را تبدیل به یک جبهه اثرگذار اخلاقی و دینی و پر از معنویت کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه از سپاه به عنوان عنصری اثرگذار در روند انقلاب اسلامی یاد کردند و افزود: همه عزیزانی که بعنوان پاسدار وارد سپاه می شوند می خواهم قدر این فرصت را که نصیبشان شده است بدانند.

گفتنی است که در ابتدای این مراسم سردار نوری فرمانده سپاه ثارالله(علیه السلام) استان کرمان ضمن خیرمقدم به ارائه گزارشی از عملکرد سپاه ثارالله(علیه السلام) استان کرمان پرداخت.


یک نظر

 1. عرض سلام و ادب خدمت شما وبلاگ نویس گیلانی.
  متشکریم از بروزرسانی شما.

  * افراطی یا انقلابی؟
  http://8deyblog.ir/41524/
  * لباس رزم فاطمی
  http://8deyblog.ir/41580/
  * کدام چپاول…؟ کدام غارتگری…؟
  http://8deyblog.ir/41532/
  * شعار ندهید؛ عمل کنید!
  http://8deyblog.ir/41503/
  * سالروز شهادت بانوی دو عالم و الگوسازی رادیو ورزش از زن همجنسگرا
  http://8deyblog.ir/41510/
  * نامه های خوانده نشده
  http://8deyblog.ir/41506/
  * چرا اقتصاد و فرهنگ؟ چرا عزم ملی و مدیریت جهادی؟
  http://8deyblog.ir/41490/

  شماره شانزدهم گلدون وبلاگی استان گیلان منتشر شد
  http://8deyblog.ir/41568/

  موفق و سربلند باشید.
  سلام بر شما و ممنون از لطف شما

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج