چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

احمدی ‌نژاد بزرگ پایان‌ پذیر نیست

به گزارش گروه فضای مجازی ایرنا، این مطلب برگرفته از یادداشتی به قلم سید مهدی طباطبایی است كه با عنوان «احمدی‌نژاد بزرگ پایان‌پذیر نیست» در روزنامه ایران منتشر شده است.
متن كامل این یادداشت به شرح زیر است:
سنت غلط و شرم‌آور تخریب دولت در سال آخر خدمت، ارثی شوم از دهه‌های گذشته است كه خلاف سنت پسندیده ایرانی كه مهمان خود را بدرقه می‌كنند، سایه سیاه خویش را بر فضای سیاسی و رسانه‌ای این روزهای كشور گسترده است؛اما این روزها اتفاق ناپسند دیگری هم به موازات آن حركت زشت در حال رخ دادن است.
دوستان از راه خسته به همراه بی‌تقوایان حرف‌های دشمن شادكنی بر زبان و قلم جاری می‌سازند كه حتی ارزش پاسخ گفتن ندارد،حرف‌های سخیف و بی‌ارزشی برای ترور شخصیت بزرگ و جهانی دكتر محمود احمدی‌نژاد.
كسی كه جان و آبروی خویش را برای اعتلای كلمه حق بر طبق اخلاص نهاده و خدمات او به محرومان و مستضعفان مرزهای جغرافیایی و نژادی را درنوردیده است.
احمدی‌نژاد بزرگ بی آن كه به تملق‌گویی‌ها محتاج باشد، آنچنان در انظار عموم حق‌طلبان جهان خوش درخشیده است كه در راستای پرتوهای نجات‌بخش خورشید هدایت با هیچ خاك پاشیدنی، تیره روی نخواهد شد.
دكتر احمدی‌نژاد گرچه ثابت كرد شعارهای اصیل اسلامی- انقلابی دارای جذابیت ذاتی و قابلیت جهانی شدن دارند، اما خود نیز فراتر از وظایف قانونی و ملی، تصویر روشن و روح‌بخشی از «سرباز حقیقی اسلام» به نمایش گذاشت.
هر چند شناخت این شخصیت بزرگ محتاج كارهای دقیق علمی و تحقیقی است اما یادآوری سرفصل‌هایی از تفكر و منش صالحانه بزرگمرد تاریخ ایران اسلامی، اجتناب از فراموشی این وظیفه حیاتی است.

۱- مردمی بودن
گرچه مردمی بودن در ادیان و فرهنگ‌های مختلف، تعریف‌های متنوعی داشته و همواره از برتری‌های انسان‌های بزرگ است، اما برپایه مبانی متقن اسلامی، مردمی بودن و مردمی زیستن فراتر از یك اخلاق یا ژست شخصی، خود شاخصه‌ای برای رهروان راه حقیقت است.
بر این اساس، همه راهبران صراط حق نوع خاصی از مردمی بودن را به نمایش گذاشتند كه خود مشتمل بر اعتقاد به همه مبانی معرفتی توحیدی و عمل به اصول و فروع وحیانی است.
عرفای اسلامی كه ریشه مردمی بودن را در ذیل «اسفار اربعه» تبیین می‌كنند، این مشی و مرام رحمانی را نه صرفاً براساس ساده‌زیستی و همكلامی با مردم و هم‌شكل و همراه بودن با آنها ارزشگذاری می‌كنند بلكه اهمیت مردمی و خَلقی بودن را در مراحل چهارگانه‌ای برمی‌شمرند كه همه راهیان صراط مستقیم را گریزی از آن نیست.
این چهار سیر آسمانی به اختصار عبارتند از: سفر از خلق به حق، سفر در حق، سفر از حق به خلق، سفر در خلق با حق؛ به بیان ساده‌تر «مردمی‌ بودن» آن هنگامی معنای آسمانی می‌یابد كه در همه سكنات خویش با حق و به‌سوی حق و حقیقت در جریان باشد.
بر این اساس دكتر احمدی‌نژاد به عنوان سرباز حقیقی راه حق همچون پیشوایان راستین توحیدی از ابتدای قبول مسئولیت كه بر مبنای وظیفه‌ الهی و تبیین حقیقت بود تا همه همراهی‌ها و همكلامی‌ها با مردم و همه افكار و اعمال در حد وسع وجودی خویش ملازم حقگویی و پاسبانی از حقیقت بوده است.

۲– عدالت‌گستری
عدل به عنوان دومین اصل اعتقادی موحدین از منظرهای مختلفی به بحث گذارده شده و خصوصاً در حیطه عمل از جذابیت و معنویت‌آفرینی بسیار بالایی بهره‌مند است لیكن با گذر از جنبه ظلمانی حجاب علم، عدل و عادل از پربهاترین و البته كمیاب‌ترین گوهرهای زندگی بشر است.
از انحرافات فكری در ایسم‌های مختلف قدیم و جدید گرفته تا شیوه‌های خشن و بی‌روح اقتصاد و سیاست سوسیالیستی ، همه از مدعیان دروغین این ركن توحیدی زندگی مومنانه هستند كه پیش چشم بشر امروز رنگ باخته و حتی منفور گشته‌اند.
با این حال انسان‌ها هنوز به دنبال این گمشده دیرین خویش هستند كه از شعار بی‌شعور فرسنگها فاصله داشته و از اعمال شاقه بی‌روح هم منزجر است. گویی مردم گذشته از دین و قوم خود و فراتر از جغرافیا و سطح معلومات اكتسابی خود جانمایه‌ای از عدل و عادل حقیقی در نماد خویش سراغ دارند كه از یك سو ریشه در مردمی‌بودن راستین‌اش دارد و از سوی دیگر برای مستضعفان و محرومان شیرین و آرام‌بخش و برای مستكبران و متعدیان، دردآور و تحمل‌ناپذیر است.
با این مقدمه مشی عدالت‌گسترانه احمدی‌نژاد بی‌آن كه نیازمند تعریف و تمجید باشد هویدا می‌گردد؛ او همواره در ضمن مردمی‌بودن، شادی‌بخش قلب‌های مستضعفین و محرومین بوده و آماج تیرهای زهرآگین مرفهین بی‌درد و ظالمان و چپاولگران حقوق مردم بوده است.
احمدی‌نژاد در حد توان سعی كرده است براساس اصول توحیدی هرچیزی را به جای خویش بازگرداند،از جایگاه مردم كوچه و بازار گرفته تا مدعیان علم و عمل و از ملت‌های محروم آفریقا و امریكای جنوبی و آسیای شرقی گرفته تا نظام سلطه و شبكه صهیونیستی كه خود را منجی بشریت قلمداد می‌كرد، از پیر و جوان غریبه و یقه چركین گرفته تا فامیل و دوستان فریبكار سهم‌خواه؛ همه و همه را در حد توان ظرفیت خود به جایگاه واقعی‌شان باز گرداند.

۳– ولایتمداری
گذشته از آن‌كه اعتقاد به ولایت و درك این حقیقت بلند اسلامی از لوازم ایمان كامل است، اما از آنجا كه در بین مناصب رهبران الهی «ولایت» نزدیك‌ترین نقطه به «حكومت» و بلكه عینیت آن است، از اهمیت زیادی برخوردار است كه همه اركان اعتقادی و اصول عملی را قوام می‌بخشد.
بر این اساس امام راحل از بدو نهضت اسلامی بر اصل ولایت كلیه امام عصر‌(عج) و ولایت فقیه جامع‌الشرایط اصرار می‌كردند تا مبادا حكومت اسلامی در نبود ولایت فقیه یا با فاصله گرفتن از ولایت معصوم‌(ع) از محتوای خویش تهی شود.
دكتر احمدی‌نژاد نیز بر پایه همین نگاه آسمانی همان‌طور كه بسیاری از اصول به فراموشی سپرده شده انقلاب را به متن جامعه آورد، توجه واقعی و غیر‌شعاری به ولایت كلیه امام عصر‌(عج) و التزام عملی به ولایت فقیه را به عرصه اجتماع ایران اسلامی و حتی جهان بازگرداند.
بی‌شك ولایتمداری احمدی‌نژاد كه اساساً با افكار و اعمال مدعیان و شعارگویان بی‌عقیده متفاوت و بلكه متضاد است، هزینه‌های فراوانی برایش ایجاد كرد، اما این حقیقت هویدا گشت كه مدافعان حقیقی ولایت همواره در معرض تهمت و ترور شخصیت قرار دارند همچنان كه در طول تاریخ این‌گونه بوده است.

۴- جهانشمولی افكار و اعمال
بی‌شك از اهداف بلند انقلاب اسلامی، جهانی شدن است؛ آرزویی كه در هیاهوی رسانه‌های صهیونیستی و بی‌خبری و بد‌اخلاقی‌های داخلی رفته رفته تحقق می‌یابد.
اگر امروز رییس جمهوری امریكا صریحاً و كراراً تقاضای گفت‌و‌گو می‌كند- هرچند با همه منطق مستكبرانه- اگر امروز بسیاری از معادلات و بحران‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بدون نظر جمهوری اسلامی حل نخواهد شد، اگر ملت‌های مظلوم و گمنام این روزها شهره عام و خاص شده‌اند و بی‌آن‌كه كوچكی و دورافتادگی كشورشان به نظر بیاید به صدر اخبار و تحلیل‌های جهانی راه یافته‌اند.
اگر پایتخت رژیم صهیونیستی با موشك‌های ساخت جمهوری اسلامی مورد هدف قرار می‌گیرد و اگر هر یك از جنگ‌های او با حزب‌الله و مقاومت به شكستی فضاحت‌بار بدل می‌شود و اگر… همه و همه نشان از اقتدار بیش از پیش نظام اسلامی دارد، اما به راستی بعد از توكل به خدا و رفتن به طریق اسلام ناب چه عاملی باعث این همه محبوبیت و اثرگذاری بین‌المللی برای ما شده است؟
آیا جز این‌كه نماینده ملت مقتدر ایران با ایده‌های جهانی خود و گذر كردن از محدودیت‌های جغرافیایی و نژادی، حرف‌های صریح و دقیق و شعارهای افتخارآفرین انقلاب اسلامی را به گوش همه حق‌طلبان و خستگان از ظلم سلطه‌گران رسانده است؟
آیا جز این است كه احمدی‌نژاد بزرگ با شجاعت مثال‌زدنی خویش رودرروی سران كفر و الحاد سخن حق را با آرزوی دیرین بشر برای ظهور منجی كل بر زبان جاری ساخت؟
آیا جز این است كه عصاره ملت مسلمان ایران به رسانه‌ای جهانی برای عدالتخواهان و استكبارستیزان بدل گشته است؟ آری دكتر محمود احمدی‌نژاد افكار خود را به سطحی جهانشمول رساند و افقی انسانی و كمال‌آفرین پیش‌روی خود قرار داده است.
سفرهای او، مراودات او و نوع نگاه و عمل او در مواجهه با مستضعفان جهان نشانگر اعمالی بر مبنای معرفتی توحیدی است كه سیاه و سفید، قوم و نژاد و فقیر و غنی نمی‌شناسد و وجهه همت خویش را تكریم انسان قرار داده است.

۵- اخلاق مداری
اخلاق به عنوان محصول دینداری از توصیه‌های اكید انبیا و اولیای آسمانی و ذاتاً شیرین و جذاب است اما اگر دینداری انسان را امری فردی بدانیم همین موجود زیبای شیرین به اژدهای بی‌رحم و آتش‌افروزی بدل می‌شود كه به دشمن‌ترین دشمنان انسان و جامعه انسانی بدل خواهد شد لذا هنگامی حسن و صحت اخلاق فرد اثبات می‌شود كه در میان مردم فعلیت یابد.
در همین راستا گذشت و صبر در كنار مدارا با مردم سرآمد اخلاقیات و ثمره آن‌ها شمرده شده‌اند. حال با گذری به دوره ریاست جمهوری دكتر احمدی‌نژاد بارزترین ویژگی‌های او صبر در برابر ناملایمات و دشمنی‌ها و تهمت‌های بی‌حد و حصر دشمن و دوستان از راه مانده است.
او در حالی كه علی رغم تحمل این حجم عظیم از بداخلاقی‌ها به پاسخ‌های منطقی و نهایتاً افشای مفاسد فكری و اقتصادی تهمت‌زنندگان مبادرت می‌كند بیش از پیش به مردم مهر ورزیده و سعی در ایجاد روحیه امید در اقشار مختلف مردم دارد.
بی‌شك این سعه صدر و این تحمل بالا در كنار این رأفت همه‌گیر نشان شخصیت برجسته و ساخته شده احمدی‌نژاد دارد هر چند حمله به این خصلت‌های بزرگ انسانی او به همراه وارونه جلوه دادن صداقت، صراحت و حق‌مداری او اقدام ناجوانمردانه‌ای است كه صدها و هزارها بار در سكوت دستگاه قضایی از سوی متحجران و تضییع‌كنندگان بیت‌المال نشر یافته است.
در پایان با ابراز امیدواری نسبت به باز شدن راه شناختن و شناساندن دقیق و صحیح عصاره ملت، باز هم تاكید می‌گردد دكتر احمدی‌نژاد به عنوان سرباز فداكار اسلام و ولایت از هر تمجید و تملقی بی‌نیاز است و هر گوینده منصفی با ورود به این عرصه در واقع از حقیقت اخلاق و انسانیت دفاع می‌كند واین امری لازم برای جامعه اسلامی رو به كمال ما است.


 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج