سه شنبه, تیر ۲۶, ۱۳۹۷
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

اجازه تضعیف نیروی دفاعی را نمیدهیم

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس گفت: دستاوردهای دفاعی و توان دفاعی به راحتی به دست نیامده که با یک سخن از دست برود یا مانع ادامه آن شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام حسن نوروزی، عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس در گفت و گوی  ایلام بیدار در خصوص بیانات دیروز رهبر معظم انقلاب با فرماندهان سپاه مبنی بر نیروی دفاعی و تأکید معظم له بر این مقوله اظهار کرد: امروزه اهمیت دفاعی در دنیا برای هر کشوری یک ضرورت تلقی می شود تا بتواند در مواقع نیاز از ان برای دفاع از خود استفاده کند.

وی گفت: لذا می طلبد که نظام جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح تمام توان خود را برای افزایش نیروی دفاعی به کار گیرند و همانطور که گفته شد بعنوان یکی ضرورت در دستور کار خود همچون گذشته قرار دهند.

این نماینده مجلس افزود: متأسفانه برخی از مسئولان از جمله رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با توان دفاعی سخنانی را به میان آورده اند که نشان از غفلت آنان دارد.

نوروزی ادامه داد: حتی خود آقای هاشمی رفسنجانی در یکی از کتاب های خود به این مقوله در زمان گذشته اشاره داشته و بر اهمیت ان با موضوع اسرائیل صحبت به میان آورده است و این نشان می دهد که ایشان در این مقوله و در این برهه حساس بد توجیه شده اند.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس بیان کرد: همه ما جنگ هشت ساله دفاع مقدس را به یاد داریم و یا اگر در آن زمان نبوده ایم در تاریخ خوانده ایم که اگر جمهوری اسلامی از بنیه دفاعی بالایی برخوردار بود چه بسا پیروزی در برابر دشمن بعثی زودتر رقم می خورد و خسارات کمتری به کشور وارد می شد.

وی تأکید کرد: برای همین یکی از موارد مهم در  حفظ نظام جمهوری اسلامی داشتن نیروی مسلح قوی با توان دفاعی بالا است و برخی سخنان امروزه یادآور سخنان بازرگان در اوایل انقلاب است که گفت ما نیازی به این گونه مسائل نداریم.

این نماینده مجلس عنوان کرد: بیان این گونه سخنان توسط رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأسف برانگیز است و در شرایطی که در دور تا دور کشور گروه های تروریستی از جمله داعش و طالبان و غیره برای ضربه زدن به کشور کمین کرده اند این گونه سخنان منطقی نیست.

نوروزی خاطرنشان کرد: دستاوردهای دفاعی و ادامه این دستاوردها به راحتی به دست نیامده که با یک سخن از دست برود لذا اجازه از دست دادن توان دفاعی و مانع شدن از آن را نخواهیم دادو نیروهای مسلح به سختی در این مدت سی و چند سال این دستاوردها را به دست آورده اند.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس گفت: نیروهای مسلح و نیروی دفاعی قوای بازدارندگی نظام هستند.