سه شنبه, تیر ۲۶, ۱۳۹۷
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

اثر خواندن زیارت عاشورا

علامه نوری نوشته : حاج ملا حسن از قول حاج محمد علی یزدی می گوید: مردی صالح و پرهیزکار که همیشه به فکر آخرت بود و شب ها در مقبره بیرون شهر معروف به مزار مه عده ای از افراد صالح درآن جا دفن شده بودند، به سر می برد، همسایه ای داشت که در دوران خردسالی با هم دوست بودند وقتی بزرگ شده بود گمرکچی بود. وقتی مرگ گمرکچی فرا می رسد او را نیز در همان قبرستان که نزدیک منزل آن مرد صالح بود به خاک می سپارند. یک ماه از مرگ گمرکچی نگذشته بود که مرد صالح او را در حال خوابش  می بیند در حالی که از نعمت های الهی برخوردار است!

نزد او می رود و می گوید : من از همه کارها و اعمال خوب و بد تو آگاهم ، نه اهل تقیه بودی و ضرورتی هم ایجاب نمی کرد که به آن شغل مشغول باشی و نه ستمدیده ای را یاری کردی، کارت عذاب آور بود، پس از کجا به این مقام رسیدی؟

گفت: آری! همین طور است که تو می گویی، من از لحظه مرگ تا دیروز در سخت ترین عذاب بودم، اما روز قبل همسر استاد آهنگر را که از دنیا رفته بود به این جا آوردند و به خاک سپردند و دیشب امام حسین علیه السلام سه مرتبه به دیدنش آمد و آن حضرت بار سوم فرمودند عذاب را از این گورستان بردارند، برای همین است که من اکنون درنعمت وآسایش به سرمیبرم.مرد صالح از خواب بیدار شد و در بازار آهنگران به دنبال استاد اشرف گشت. او را یافت وازحال همسرش پرسید: استاد اشرف گفت:همسرم دیروز از دنیا رفته است واورا درفلان مکان به خاک سپردیم.

مرد صالح می پرسد: آیا او به زیارت امام حسین علیه السلام رفته بود؟

استاد اشرف گفت : نه ، پس ذکر مصیبت آن حضرت را می کرد؟

گفت : نه.

مرد صالح پرسید: در خانه اش برای امام حسین علیه السلام روزه خوانی داشت ؟ پاسخ داد: نه،استاد اشرف گفت :ازاین سؤالات چه هدفی داری؟ مرد صالح خوابش را تعریف کرد و گفت : می خواهم بدانم بین او و امام حسین علیه السلام چه رابطه ای بوده است؟ استاد اشرف در پاسخ گفت: او هر شب زیارت عاشورا می خواند.