پنجشنبه 2 فروردین 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

آرامش و ایمان عین دو بال برای یک پرواز

این دنیا، یه بازی بزرگه، یه بازی دراز، به درازی دنیا، به قدر سن و سال انسان!…

دقیقه های دنیا، تورهای گل زدنه، دقیقه های دنیا،تورهای گل خوردنه.دقیقه های دنیا،تورهای گل خوردنه! قدر این دقیقه های دقیق رو، بیایین، بیشتر بشناسیم. «قدر» شناسی و،«اندازه» دانی-اصلن خودش یه هنره؛ اصلن خودش یه مهارته. کسی که دنیا رو نمیدونه،مثل اونه که خودشو نمی دونه، مثل اونه که خودشو نمی دونه، مثل اونه که خودشو نمیشناسه؛ و قطعن، نمیشه آدم خودشو ندونه، اما چیزای دیگه رو بدونه! قدر این دقیقه ها رو بدونیم. قدر همین دقیقه های «خوب» رو، قدر همین دقیقه های«بد» رو:

همین دقیقه های خوب خوب، همین دقیقه های بد بد. بازی، اون هم به تنهایی، معنی که نداره! مگه میشه تک و تنها بود، مگه میشه تک و تنها ماند، مگه میشه خودشو«تافته ی جدا بافته» دونست؟ اما در«بازی» هم حضور داشت؟! «بازی» و«تنهایی»، عین بازی نکردنه! نمیشه«بازی»کرد و، «تنها» بود؛ نمیشه«تنها»بود و ، «بازی» کرد؛ بیاین، یه قدری این بازی چهار طرفه رو- این بازی چهار نفره رو- جدی بگیریم.بیاین؛ یه قدری، «جدی» تر،«بازی» کنیم: «من» و، «تو» و، «آرامش» و، «ایمان»!…

راستی، نظر شما چیه؟

آیا در نوشتن و نگارش سناریوی این بازی و بازیگری،من و تو-آری:خود خودمان- نمی تونیم نقش و نقشه داشته باشیم؟\ هم توی طراحی نقش ها و نقشه ها، و هم توی نقش آفرینی ها و نقشه نگاری ها./ نمی شه؟!

تدوین کننده: مائده

کلمات کلیدی:, ,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج