چهارشنبه 27 شهریور 1398
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ورود

آثار تبرک امام رضاعلیه السلام

«دعبل خزاعی» شاعر متعهد و آگاه، قصیده شورانگیز خود را در حضور امام‌رضا(ع) خواند، سپس تقاضای لباسی از آن حضرت (برای تبرک) نمود، امام رضا(ع) یکی از لباس‌های خود را به او داد.
وقتی دعبل از خراسان به وطن خود (شوش) برگشت، کنیزی داشت که بسیار به او علاقه‌مند بود. دید زخم جانکاهی در چشم‌های او پدید آمده است. پزشکان آن زمان آمدند و پس از معاینه چنین نظر دادند: «درمورد چشم راست او ما قادر به معالجه نیستیم و راهی برای بهبود آن نمی‌یابیم، اما درمورد چشم چپ او، به درمان و معالجه می‌پردازیم، و امیدواریم که سلامتی خود را بازیابد.
دعبل از این پیش‌آمد سخت ناراحت و غمگین شد، به طوری که بسیار گریه کرد، سپس به یاد باقی مانده لباس حضرت رضا(ع) افتاد که در دستش بود (و قسمت دیگر را مردم قم از او گرفته بودند) و آن لباس را به چشم کنیز کشید و چشم او را با قسمتی از آن لباس در اول شب بست. وقتی که صبح شد، و دستمال را باز کرد، دید چشمش خوب شده به‌طوری که به برکت حضرت رضا(ع) بهتر از قبل بیماری گشته است.(1)
_____________________
1- سفینه‌البحار، ج1، ص448

منبع: کیهان

کلمات کلیدی:,

 

درباره‌ی سایت

امام خمینی

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد میشود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: « الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر »

اللهم عجل لولیک الفرج